Close

Uzavíratelný zip sáček se hodí i pro odpadky


Sáček se zipem se stal novodobým hitem podobně, jako například suchý zip a bublinková fólie. Jsou to jedny z nejvyužívanějších drobností v domácnostech, na pracovištích, na dovolené, při pobytu v přírodě i ve městě. Všechny tři jmenované pomůcky mají jedno společné – jsou univerzální a lze je využít na obrovský rozsah činností. Jestliže se nyní zaměříme na zipový sáček, mohou vás napadat různé situace, kde se uplatní, například pro ukládání potravin do chladničky nebo do mrazáku, případně pro skladování trvanlivých potravin. Do zipového sáčku uložíte drobnosti v kanceláři, v domácí dílně i v dětském pokoji a bez problémů si poradí se sypkými materiály, jako je cement, vápno, suché tmely, sádra, písek, oblázky, čisticí prostředky či steliva a krmiva pro zvířata.

propocené ponožky

Uzavíratelné zip sáčky však mohou výborně posloužit i jako zásobník pro ukládání odpadu. Není sice nutné je využívat pro odpadkové koše, ale v některých situacích jsou nezastupitelné:

Sáček pro špinavé ponožky – ponožky jsou část oblečení, která silně zapáchá vzhledem k tomu, že se nohy velmi potí a pot rozkládají bakterie. Proto se vyplatí brát si s sebou na dovolenou, do práce či do školy náhradní ponožky a častěji je převlékat. Ty propocené uložíte do zipového sáčku, a máte klid.

odpadkový koš

Sáček pro případ nevolnosti – ve známém filmu „Účastníci zájezdu“ se Anně Polívkové udělá nevolno a urychleně hledá vhodnou nádobu, kam by vyklopila obsah svého žaludku. Kdyby měla při sobě sáček se zipem, bylo by to naprosto ideální, protože zapáchající zvratky sáček bezpečně uzavře, na rozdíl od igelitové tašky a papírových pytlíků.

Silně zapáchající odpad – pokud v domácnosti objevíte silně zapáchající odpad, například plesnivé jídlo, zkažené maso pro kočky nebo zapomenuté prádlo v pračce ve stadiu rozkladu, využijte zipového sáčku k urychlené likvidaci nebezpečného odpadu.

© 2024 Lqz | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.