Close

Tyhle vydrží


Řezané květiny se těší velké oblibě, ale stejně jako všechny komodity, i květiny zdražily. A to tak, že menší kytice kupovaná ještě ke všemu v supermarketu, už stojí zhruba mezi dvěma sty a třemi sty korunami. A to už je docela dost peněz za něco, co vydrží maximálně pár dní. Někteří lidé tak začali dávat přednost stabilizovaným květinám, které vypadají velice hezky, jen už nezvadnou.

umělá květina

Kromě zdobení interiérů květinami je velice oblíbený koníček pěstování květin v truhlících. Jen málokdo nemá na parapetech do ulice truhlíky s květinami. Velice oblíbené jsou muškáty, které se dají pořídit v mnoha barvách, a když jich pořídíte víc, výsledný efekt bude opravdu parádní. Kromě muškátů, které pěstovaly už naše prababičky, si do truhlíků dnes můžete pořídit spoustu dalších rostlin. Někdo dává přednost afrikánům, někdo voskovkám, a někdo zase holduje spíše modernějším druhům rostlin. Ať už si vyberete cokoliv, nezapomínejte se o rostlinky pravidelně starat. Pokud máte okna na západ, v létě jim bude opravdu horko, a v takovém případě si raději vyberte něco odolnějšího.

bílá lilie

Nejste zrovna pěstitel?
Část lidí si nechává část výsadby v truhlíku po celý rok. Většinou jde o mini verze jehličnanů, které vypadají skvěle v létě i v zimě. V zimě navíc můžete přidat dekorace a máte rovnou vánoční výzdobu. Jestliže ale nejste zrovna zručný pěstitel a květiny vám spíše vadnou i přes veškerou snahu, budou pro vás možná nejlepší umělé květiny do truhlíků. Ty není potřeba zalévat ani přesazovat a budou vypadat hezky opravdu dlouho.

Umělé květiny se skvěle hodí nejen do truhlíků, ale i do vázy, nebo třeba k výrobě dekorací. Takový věnec vyrobený z umělých květin vám vydrží mnohem déle než ten, který je umotaný z živých květin. Velice populární jsou umělé květiny na dekorování hrobů, protože vydrží opravdu dlouho beze změny.

© 2024 Lqz | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.