Close

Příprava ženského těla na těhotenství


Menstruace je věc naprosto přirozená, přesto to z ní nedělá nic příjemného. Důležité ale je, že si musíme uvědomit, k čemu a proč každý měsíc dochází k pravidelnému krvácení. Třeba, když zjistíme, nakolik je tento mechanismus důležitý, budou se nepříjemnosti spojené s menstruací jevit jako mnohem menší. Menstruace je v zásadě nezbytná pro otěhotnění. Vždyť právě krvácení značí to, že další vajíčko odchází z těla nevyužito, tedy neoplodněno. V ženském těle dochází pomocí složitých mechanismů, které jsou hormonálně řízeny, k tomu, aby se tělo připravilo na možné těhotenství. Během menstruačního cyklu dochází k tomu, že dorůstá sliznice dělohy.

těhotenské břicho

Tato nová sliznice umožní to, aby se, pokud se do dělohy dostane oplodněné vajíčko, aby se zde také usadilo a získávalo dostatečné množství živin. Až v pozdějších fázích dojde k tomu, že oplodněné vajíčko tím, jak roste, narušuje cévy v děloze a z nich může získávat látky důležité pro svůj vývoj. Ale, jak již bylo zmíněno výše, pokud k oplodnění nedojde, je vajíčko odstraněno z těla během pravidelného každoměsíčního krvácení. Toto je po ženu nejzranitelnější období, proto je nutné na sebe v tomto období dávat zvýšený pozor. Není to míněno tak, že by žena měla zůstat v posteli a nic nedělat, ale je nutno pozorněji poslouchat svoje tělo. Obzvlášť v dnešní době je velmi důležité dbát na svou peněženku, ale i na ekologii.

těhotná žena

Proto mnoho žen zkouší alternativní produkty nahrazující běžné hygienické pomůcky. Menstruační kalhotky levně My femini jsou vesměs velmi dobré. Kalhotky jsou speciálně upraveny tak, aby padly každé ženě a zaručovaly zároveň dokonalou ochranu před protečením. Jedná se o tu nejlepší verzi produktu, který mohou ženy během menstruace používat. Jedná se o alternativu ekologickou, a přitom velmi příjemnou a přirozenou, kterou ocení každá žena.

© 2024 Lqz | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.