Close

Na kvalitě fotografií nemovitosti záleží možná víc, než si myslíte


Realitní makléři, kteří si dobře uvědomují, jak důležité je dobře prezentovat nemovitost na veřejnosti v případě koupě, prodeje nebo pronájmu, sází na kvalitní fotografie od profesionálního fotografa nemovitosti. Uvědomují si některé následující skutečnosti:

Vysoké rozlišení – většina zákazníků si při koupi nemovitosti nejprve prohlíží fotografie, a teprve pak, v případě zájmu, si pročítá textový obsah nabídky. Právě proto musí snímky zaujmout na první pohled, a jestliže jsou fotky v malém rozlišení a celkově malé, může to zapůsobit až tak, že se zájemce obrátí jinam. Toto každý profesionál dobře ví a snaží se zákazníkům nabízet maximální možnost prohlédnout si objekt v co největších detailech.

fotografie domu

Clona a čas – ne vždy vám při focení domu svítí slunce nad hlavou a můžete si dovolit vysokou clonu a krátký čas, profesionální fotograf dobře ví, jak přístroj nastavit, aby pořízené fotografie byly kvalitní, a aby také byly k něčemu vůbec dobré.

Kompozice – někteří lidé jsou schopni vyfotografovat dům tak, že vás snímek spíše od dalšího prohlížení odradí. Například pořizují fotografie zbytečně takřka duplicitní, na některých snímcích naopak postrádáte to podstatné, zkrátka ani z deseti fotografií se vlastně nedozvíte, jak dům ve skutečnosti vypadá. Na kompozici snímků opravdu záleží, každá fotografie by měla zákazníky upoutat a měla by je oslovit tak, aby případná fyzická prohlídka objektu byla jen doplněním a ověřením toho, co už znají.

fotka nemovitosti

3D prezentace a video z dronu – součástí prezentací objektů nabízených v realitních kancelářích bývá i trojrozměrná prohlídka interiéru i exteriéru a také video nasnímané z dronu. Tímto způsobem můžete oslovit své zákazníky nejvíc, virtuální prohlídky mohou i zcela nahradit klasické fotografie a poskytují maximální možný obraz objektu, jaký si můžete přát.

© 2024 Lqz | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.